Käesolev veebileht kasutab parimaks kasutajakogemuse tagamiseks küpsiseid. Jätkates veebilehe kasutamist nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot.
Seitse nõuannet nutikale kolijale
Toimetad kodus. Isegi täpselt taipamata, millega ametis oled. Vaatad toas ringi, avad sahtleid ja kapiuksi, nihutad kõike, mis silma või näppu hakkab. Mõtted on hajevil, pea täis küsimusi. “Mis imelik kolin see on? … Ahjaa, ma ju kolin!”
Elukohavahetuse elevusest võib üsna ootamatult saada piinav kolimisstress. Ärevus, pinge, peavalu. Need on klassikalised sümptomid, mis ohustavad kolijat, kes ei järgi seitset kolimise kuldreeglit. Siin need on …
1. PLANEERI
Et kõik sujuks, mõtle enne tegutsema asumist kolimisprotsess detailideni läbi. Kui palju kulub aega pakkimisele? Kas kõik vajalik on olemas või oleks tarvis midagi juurde hankida? Mis kuupäevadel võiks kolimine toimuda? Kas õnnestub kõik ühe päevaga joonde ajada? Ja nii edasi. Hea plaan on eduka kolimise tähtsaim komponent.
2. HANGI VAJALIK
Kõige olulisemad on muidugi kolimiskastid. Klassikaliste papist kastide ostmisele on tänapäeval palju mugavam ja keskkonnasõbralikum alternatiiv – WOX kolimiskastide rent. Vormistad veebis tellimuse ning tuled järele mistahes Pakendikeskuse kauplusesse üle Eesti või lased kulleril need enda juurde õigeks kuupäevaks kohale tuua. Lisaks kastidele võib vaja minna muudki – nt pehmendusmaterjali, pakkepaberit vms. Mõtle läbi ja osta ära.
3. SORTEERI
Kolimine on suurepärane aeg ja põhjus viia läbi inventuur kõigis esemetes, mis aastate jooksul kokku kogunenud. Sorteeri ning otsusta, millised väärivad kohta sinu uues elamises ja millised oleks targem saata taaskasutuskeskustesse. Nii vähendad ka asjade hulka, mida tarvis ühest kohast teise tarida.
4. VARU AEGA JA PAKI
Nii sorteerimine kui ka pakkimine võivad võtta päris korralikult aega. Ära tee neid töid kiirustades, sest nii tekitad endale vaid hilisemaks peavalu ja stressi. Kasuta pakkimisel kategooriaid ning paiguta sama tüüpi esemed ühte kasti ja teist tüüpi teise kasti.
5. MARKEERI
Kui oled asjad kenasti kasti ladunud, märgi kindlasti sellele ka tähis, mis reedab kasti sisu. See aitab sul hiljem mõista, mis mingis kastis täpsemalt on. Ning tänu sellele sujub hõlpsamani ja kiiremini ka lahtipakkimine.
6. KASUTA ABIVAHENDEID
Kui tarvis WOX kolimiskaste trepist üles või alla viia, rendi käsikäru, mis kannatab kuni 300 kilogrammist raskust. Kastide ükshaaval vedamisest säästab sind aga WOXROLLER, mille otsa neid mugavalt virnastada saad.
7. IGAPÄEVASELT VAJALIKU JAOKS VÕTA ERALDI KAST
Sellesse lähevad kõik riided, mida kolimispäevadel kasutada vaja, hügieenitarbed ja muu esmavajalik. Igapäevaste asjade kast peab olema kõige paremini kättesaadav ning kolida tuleks see kõige viimasena.
Loe lisa WOX kolimiskastide ja -tarvikute kohta: www.wox.green