Käesolev veebileht kasutab parimaks kasutajakogemuse tagamiseks küpsiseid. Jätkates veebilehe kasutamist nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot.
Riiete ja esemete hoiustamine: kuidas valida õige lahendus?
Kui suvehooaeg on lõppenud ning külmemad kuud ukse ees, muutub oluliseks leida mõistlik viis suveriiete ja muude esemete hoiustamiseks. Riided, jalatsid, aksessuaarid ja muud hooajalised esemed vajavad hoiustamisel hoolikat läbimõtlemist, et säilitada nende kvaliteeti ja säästa ruumi. Siinkohal vaatame kolme hoiustamisvõimalust: plastikust hoiukastid, vaakumkotid ja garderoobikastid. Lisaks jagame 10 praktilist nippi, kuidas oma suveriideid optimaalselt hoiustada.
Plastikust hoiukastid
Plastikust hoiukastid on üks universaalsemaid ja praktilisemaid lahendusi igapäevaste esemete ja hooajaliste riiete hoiustamiseks. Üks populaarne variant on 32-liitrine plastikust hoiukast, mis on varustatud lukustussangadega, tagades kaane kindla kinnituse. Sellised kastid sobivad suurepäraselt mitte ainult riiete, vaid ka näiteks kontoritarvete, kosmeetika, mänguasjade ja õmblustarvikute organiseerimiseks. Kastide läbipaistvus võimaldab kiiresti leida vajaliku eseme, ilma, et peaks kõiki kaste avama.
Kasutamise eelised:
- Tugev ja vastupidav, kaitseb riideid niiskuse ja kahjurite eest.
- Lukustussangad tagavad kaane turvalise kinnituse.
- Säästab ruumi, võimaldades kaste hõlpsalt üksteise otsa laduda.
Vaata kogu kastide valikut siit: Kõik hoiustuskastid
Vaakumkotid
Vaakumkotid on suurepärane lahendus, kui soovid kokku hoida ruumi ning samal ajal tagada riiete ja tekstiilide turvalise hoiustamise. Need sobivad eriti hästi mahukamate esemete, nagu talveriided, tekid ja padjad, hoiustamiseks, kui miks ka mitte suviste riiete korraga ära pakkimiseks. Vaakumkottidest on võimalik tolmuimeja abil õhk kotist välja imeda, luues tihedalt suletud pakendi, mis vähendab märkimisväärselt esemete mahtu.
Kasutamise eelised:
- Ruumi kokkuhoid – riiete ja tekkide mahtu saab vähendada arvestatavalt.
- Tolmukindlus ja kaitse kahjurite eest.
- Sobib suurepäraselt hooajaliste rõivaste hoidmiseks.
Vaata valikut siit: Vaakumkotid riietele
Garderoobi lainepappkastid
Kui soovid oma riideid pikemaks ajaks hoiustada või lausa transportida, võivad garderoobi pappkastid olla ideaalne lahendus. Need kastid võimaldavad riputada riidepuud koos riietega otse kasti sisse, seega püsivad riided kortsuvabad. Sellised kastid on eriti kasulikud kolimise ajal või siis, kui soovid igapäevases garderoobis ruumi juurde teha.
Kasutamise eelised:
- Riided püsivad kortsuvabad, kuna neid saab hoida kasti sees riidepuudel.
- Sobib hästi ka transpordiks, näiteks kolimisel.
- Mugav ja lihtne lahendus kergesti kortsuvate ülikondade või kleitide hoiustamiseks.
Kastid leiad siit: Garderoobikast
Kaane kastidele siit: Garderoobikasti kaas
Riidepuud riputamiseks siit: Riidepuud
10 praktilist nippi riiete hoiustamiseks
1. Pese ja kuivata korralikult – Enne suveriiete hoiustamist pese kõik esemed, et eemaldada plekid ja halb lõhn. Veendu enne riiete ära pakkimist, et riided oleksid täielikult kuivanud, vältimaks hallitust.
2. Sorteeri riided – Eralda riided, mida sa enam ei kanna ja anneta või pane need müüki. Hoiusta ainult esemeid, mida kavatsed järgmisel hooajal kasutada.
3. Kasuta vaakumkotte ka õhukeste esemetega – Lühikesed püksid, topid, suvekleidid ja muud mitte kortsuvad riided võtavad vaakumkottides väga vähe ruumi, mis võimaldab neid korraga hõlpsalt kompaktseks pakendada.
4. Hoiusta villased esemed eraldi – Kaitse teisi riideid hoiustades villaseid riideid eraldi, kuna vill on eriti vastuvõtlik kahjuritele, nagu koid.
5. Lisa riidekappi niiskuseimaja – Kui hoiustad riideid kappi või suletud kasti, lisa sinna niiskuseimaja või silikageeli pakid, et vältida niiskuse kogunemist.
6. Kasuta lavendli või seedripuidust pallikesi – Need aitavad hoida riided värskena ja kaitsevad kahjurite eest, lisades samal ajal meeldivat lõhna.
7. Märgista kastid – Kui kasutad läbipaistmatuid hoiukaste, märgista need arusaadavalt, et hiljem oleks lihtsam leida õige kast ilma kõiki avamata.
8. Hoiusta väiksemaid aksessuaare eraldi kottides – Kasuta väikeseid kangastkotte või kilekotte , et hoida aksessuaare (näiteks ehted, sallid, rihmad ja mütsid) organiseeritult ja korrastatult.
9. Kortsuvabad materjalid kõige alla – Paiguta kõige alla materjalid, mis ei kortsu kergesti ja kõige peale õrnemad esemed.
10. Tee iga-aastane läbivaatus – Enne uue hooaja algust vaata üle kõik eelnevalt hoiustatud riided, et vajadusel eemaldada kahjustatud esemed ja teha ruumi uutele.